Nie przegap
Strona główna » Kultura » ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko

ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko

ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko

ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko

Stanisław Moniuszko, tworząc polską operę narodową, dokonał niezwykłej syntezy elementów opery włoskiej, francuskiej i niemieckiej z rodzimymi melodiami i rytmami polskich tańców. W najbardziej znanych operach kompozytora takich jak Halka czy Straszny Dwór tańce odgrywają szczególną rolę. Polonez, Mazur czy Tańce Góralskie to tylko niektóre z wielu pełnych koloru i barwnych kostiumów scen tanecznych w dziełach kompozytora.

W roku moniuszkowskim chcemy po raz pierwszy w historii naszego miasta zjednoczyć wszystkie zespoły folklorystyczne działające na terenie Krakowa i wspólnie, przed publicznością zatańczyć w rytm muzyki wielkiego polskiego kompozytora.

Bogactwo ludowych strojów, doskonałej instrumentacji Stanisława Moniuszki oraz tradycyjnych kroków tanecznych polskich tańców narodowych w porywającej choreografii i pod czujnym okiem pedagogów/przedstawicieli najznamienitszego z polskich zespołów folklorystycznych Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. S. Hadyny połączone wspólnym zamiłowaniem do tańca.

ZATAŃCZ Z NAMI! Moniuszko

27.10.2019, 18:00 – Hala Sportowa TS Wisła (ul. Reymonta 22)

Wykonawcy: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny w Kokotowie, Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIAK, Wychowankowie Zespołu Pieśni i Tańca AGH KRAKUS, Zespół Pieśni i Tańca  KRAKOWIACY, Zespół Pieśni i Tańca  Małe Słowianki, Zespół Pieśni i Tańca  NOWA HUTA, Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE

Choreografowie: Michaił Zubkov, Aleksanda Żaczkova, Beata Danielska

Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. S. Hadyny, Zygmunt Magiera – dyrygent

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w punkcie InfoKraków Plac Wszystkich Świętych w Pawilonie Wyspiańskiego od dnia 21.10.2019

Uprzejmie informujemy, że jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Organizatorzy: Miasto Kraków, ART&SOUND producers

Współorganizator: Zespół Pieśni i Tańca „ŚLĄSK” im. S. Hadyny

Partnerzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków

IB