Don't Miss
Home » Kultura » Ziarenka Nadziei – koncerty kolęd promujące płytę już 28 i 29 grudnia

Ziarenka Nadziei – koncerty kolęd promujące płytę już 28 i 29 grudnia

Schola Dziecięca Ziarenka Nadziei z ogromną przyjemnością zaprasza na wieczór kolęd. W tym roku wydarzenie to, będzie miało jeszcze jeden szczególny wymiar. Koncert, będzie promował najnowszą płytę Ziarenek. „Małe, białe dla Jezuska”, bo taki tytuł nosi nowa płyta – to zbiór najpiękniejszych polskich kolęd.

Premiera koncertu, będzie miała miejsce w sobotę 28 grudnia o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Dzień później tj. 29 grudnia o godz. 16.00 i 18.00 w tym samym miejscu Ziarenka wystąpią z kolejnymi dwoma koncertami.

– Podczas występów, nie zabraknie czasu na chwilę zadumy i refleksji, ale i dużej dawki dziecięcej radości i spontaniczności. GWARANTUJEMY. Bo czyż m.in. nie za to kochamy Ziarenkowe granie? – zachęcają organizatorzy.

Bilety są już dostępne w kasie Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Koszt 10 zł.
Całkowity dochód przeznaczony jest na letnie warsztaty rekolekcyjno – muzyczne dla dzieci.

Kasa w RCKB czynna:
Poniedziałek 23 grudnia: 14:00 – 17:00​
Piątek 28 grudnia: 14:00 – 16:30​

Bilety dostępne w dniach koncertów 30 min przed każdym występem.

 

Małe, białe dla Jezuska – nowa płyta Ziarenek Nadziei

Tak zatytułowana, jest najnowsza płyta nagrana przez Parafialną Scholę Dziecięcą Ziarenka Nadziei. Jak doszło do wydania nowej płyty? Okres Bożego Narodzenia obfituje w różnorakie konkursy, przeglądy i koncerty.

– Z roku na rok, coraz częściej miejsce kolęd zastępują pastorałki, dlatego wspólnie z Dziećmi postanowiliśmy wrócić do tradycji i melodii, które przy wigilijnym stole najczęściej nucą nasze Mamy i Babcie… – mówią opiekunowie Ziarenek Nadziei.

Do płyty dołączona jest książeczka zawierająca m.in. słowa 14 kolęd jakie znalazły się na płycie. Wszystkie ilustracje, „usypane” zostały z ziarenek ryżu. Bo małe białe, ryżowe Ziarenka, są jak lśniące bielą, Ziarenka Nadziei podczas bożonarodzeniowych koncertów kolęd.

A może ktoś wykaże się niezwykła wytrwałością, i policzy ilu ziarenek użyliśmy np. do stworzenia ilustracji okładki na płytę lub książeczkę ???  Dla wytrwałego przewidziana nagroda.

Płyta powstawała w wyjątkowych warunkach. Wszelkie nagrania zostały zrealizowane podczas Letnich Warsztatów Muzycznych – Szczyrk 2019. Płyta dostępna jest w sprzedaży od 25 grudnia (Boże Narodzenie).

Posłuchaj fragmentów płyty:

 

 

Zawartość NOWEJ PŁYTY:

Spis utworów nowej płyty Ziarenek Nadziei pt. "Małe, białe dla Jezuska"

Na płycie Małe, białe dla Jezuska” znajduje się czternaście utworów. To najpiękniejsze polskie kolędy w naszych autorskich aranżacjach. 

„Lulajże Jezuniu” to klasyczna kołysanka. Jej delikatna i nastrojowa melodia opatrzona „anielskimi” ziarenkowymi głosami, w tekscie, ukazuje matczyną troskę i czułość o zasypiające w żłobie dzieciątko. To niezykły przekaz jedynej prawdy, o miłości Maryi do Jej Nowonarodzonego Syna.

„Cicha noc” to kolejna nastrojowa kolęda, tym razem o niezwykłej tajemnicy Betlejemskiej Nocy. „Cicha Noc” ogłasza Dobrą Nowinę o narodzinach Dzieciątka. W pełnych spokoju słowach odszukać można matczyny uśmiech, samotnie czuwającej u żłóbka Maryi. Kolejne wersy ukazują zdumionych pastuszków, którzy spieszą na spotkanie z Dzieciątkiem, którzy spiedzą do miejsca, gdzie się spełnił cud. „Cicha noc” koi nie tylko wyjątkową melodią, ale przede wszystkim obietnicą „odkupienia win”, które „Pan Wielkiego Majestatu niesie całemu światu”. 

„Hej, w dzień narodzenia” to kolęda, która łączy w sobie biblijną opowieść o betlejemskiej szopie ze światem polskiej wsi. Pastuszkowie udają się do szopy, w której złożone jest „niebieskie Dzieciątko”. Usłyszawszy o narodzinach „Boga Prawdziwego” chwytają za to, co mają najcenniejszego i ruszają do stajenki. Niosą w darze m.in. wiązkę siana, którą Maryja będzie mogła wyściełać twardy żłóbek.

„Tryumfy Króla Niebieskiego” to finałowy utwór płyty „Małe, białe dla Jezuska”

Podniosły charakter, utworu zwiastują wyraźnie słyszalne już na początku organy. Z muzyką doskonale współgrają słowa, gdyż już pierwsze strofy „Tryumfów Króla Niebieskiego” opowiadają o tryumfie Króla Niebieskiego – Boga, który posyłając na świat swojego Syna zwyciężył zło i dał nam zbawienie. Uroczysty tekst, podkreśla pozycję Boga Ojca jako Wszechmocnego Króla i Władcy Wszechświata. Jest zarazem wyrazem wdzięczności ale i uwielbienia wobec Jego ojcowskiej Miłości.

 

Ziarenka Nadziei / IB

PLAKAT